Sunday, February 23, 2020
» 2020 Playoffs

» News

» Home

» Officials Report

» Teams

» Mission

» Overall Standings

» Special Teams

» Player Search

» Suspensions

» CJHL History

» Arena Maps

» Playoff Format

» Champions

» All-Star Game

» Playoff Achives

» Links

» Contact Us

» Photo Gallery

» Player Awards

 
Can anyone catch Leon Draisaitl in the scoring race?
Yes
No

 
Click Here for more Information.
Untitled Document
Search By Name:
Players By Last Name
A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z

No
Player Name
Pos
Team
1
Ethan Sakaluk (AP)
S
Wetaskiwin Icemen   Wetaskiwin Icemen
East Division
2
Owen  Salacki
S
Edmonton Royals   Edmonton Royals
East Division
3
Kaden Salyn
S
Beverly Warriors   Beverly Warriors
West Division
4
Colton Sand
S
Spruce Grove Regals   Spruce Grove Regals
West Division
5
Luca Sarnelli
S
Edmonton Mustangs   Edmonton Mustangs
West Division
6
Konner Scarpino
D
North Edmonton Red Wings   North Edmonton Red Wings
West Division
7
Cache Schiler AP
S
Morinville Jets   Morinville Jets
West Division
8
Eric Schmidt
D
Spruce Grove Regals   Spruce Grove Regals
West Division
9
Nicholas Schmidt
D
Spruce Grove Regals   Spruce Grove Regals
West Division
10
Jacob Schnack "C"
F
Beverly Warriors   Beverly Warriors
West Division
11
Tanner  Schnirer
G
Morinville Jets   Morinville Jets
West Division
12
Troy Segin
6A Coach
North Edmonton Red Wings   North Edmonton Red Wings
West Division
13
Mason Shukulak
S
Edmonton Royals   Edmonton Royals
East Division
14
Carter Sieben "A"
F
Beverly Warriors   Beverly Warriors
West Division
15
Landon  Siegle (NR)
F
Wetaskiwin Icemen   Wetaskiwin Icemen
East Division
16
Duncan Siemens
6A Coach
Strathcona Bruins   Strathcona Bruins
East Division
17
Jennifer Simons
7Trainer
Leduc Co-op Riggers   Leduc Co-op Riggers
East Division
18
Nathan Simpson
F
Spruce Grove Regals   Spruce Grove Regals
West Division
19
Cameron Smethurst
G
Strathcona Bruins   Strathcona Bruins
East Division
20
B.J.. Smith
6A Coach
St. Albert Merchants   St. Albert Merchants
West Division
21
Branden Smith
D
Stony Plain Flyers   Stony Plain Flyers
West Division
22
Jeff  Smith
F
Morinville Jets   Morinville Jets
West Division
23
Kade Smith
S
Strathcona Bruins   Strathcona Bruins
East Division
24
Tanner Smith
S
Strathcona Bruins   Strathcona Bruins
East Division
25
Ty Smith
S
Sherwood Park Knights   Sherwood Park Knights
East Division
26
Tyler Smith
S
Leduc Co-op Riggers   Leduc Co-op Riggers
East Division
27
Brady Smith AP
S
Morinville Jets   Morinville Jets
West Division
28
Ethan Sochatsky
S
Sherwood Park Knights   Sherwood Park Knights
East Division
29
Bryn Soetart
F
Morinville Jets   Morinville Jets
West Division
30
Ethan Sonnenberg(AP)
S
Wetaskiwin Icemen   Wetaskiwin Icemen
East Division
31
Ryan Spence
F
Beverly Warriors   Beverly Warriors
West Division
32
Grant Spinner
G
St. Albert Merchants   St. Albert Merchants
West Division
33
Sam Stampe
F
North Edmonton Red Wings   North Edmonton Red Wings
West Division
34
Dawson  Stanton(AP)
S
Wetaskiwin Icemen   Wetaskiwin Icemen
East Division
35
Brett Stashko(NR)
F
Wetaskiwin Icemen   Wetaskiwin Icemen
East Division
36
Cole Steeves
S
Edmonton Mustangs   Edmonton Mustangs
West Division
37
Iver Steffes (AP)
S
Spruce Grove Regals   Spruce Grove Regals
West Division
38
Ty Steinbring (NR)
G
Edmonton Mustangs   Edmonton Mustangs
West Division
39
Ashton Stene
S
Leduc Co-op Riggers   Leduc Co-op Riggers
East Division
40
Briley Stephan
S
Edmonton Mustangs   Edmonton Mustangs
West Division
41
Ceaden Stephan (AP)
S
Wetaskiwin Icemen   Wetaskiwin Icemen
East Division
42
Paul Stewart
7Trainer
North Edmonton Red Wings   North Edmonton Red Wings
West Division
43
Ryley Stewart
F
North Edmonton Red Wings   North Edmonton Red Wings
West Division
44
Brett Stewart (AP)
S
Spruce Grove Regals   Spruce Grove Regals
West Division
45
Elliott Struss
S
Spruce Grove Regals   Spruce Grove Regals
West Division
46
Bryce Sturm
S
St. Albert Merchants   St. Albert Merchants
West Division
47
Spencer Suecroft
S
Fort Sask Hawks   Fort Sask Hawks
East Division
48
John Syroviak
6A Coach
Edmonton Royals   Edmonton Royals
East Division
49
Riley Szo
S
Spruce Grove Regals   Spruce Grove Regals
West Division



View this page in printer friendly format.


East Division
at
4:30 PM  -   LRCSobey

West Division
at
7:30 PM  -   Landrex
at
8:00 PM  -   Clare-A



| 2020 Playoffs | News | Home | Officials Report | Teams | Mission | Overall Standings | Special Teams | Player Search | Suspensions | CJHL History | Arena Maps | Playoff Format | Champions | All-Star Game | Playoff Achives | Links | Contact Us | Photo Gallery | Player Awards |

All content contained on this website is copyright © 2020 Sportzone Internet Services and Capital Junior Hockey League
Website Design and Development by Sportzone's Sports League Software