Sunday, August 18, 2019
» Home

» 2019 Playoffs

» Teams

» Mission

» Overall Standings

» Special Teams

» Player Search

» Suspensions

» CJHL History

» Arena Maps

» Playoff Format

» Champions

» All-Star Game

» Playoff Achives

» Links

» Contact Us

» Photo Gallery

» Player Awards

 
Who will finish 1st in the Pacific Div. in 2017-18?
Ducks
Coyotes
Flames
Oilers
Kings
Sharks
Canucks
Knights

 
Click Here for more Information.
Untitled Document
Search By Name:
Players By Last Name
A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z

No
Player Name
Pos
Team
1
Kaden Salyn (AP)
S
Beverly Warriors   Beverly Warriors
West Division
2
Colton Sand
F
Edmonton Mustangs   Edmonton Mustangs
West Division
3
Luca Sarnelli
F
Edmonton Mustangs   Edmonton Mustangs
West Division
4
Dallas Scarlett
F
Spruce Grove Regals   Spruce Grove Regals
West Division
5
Aaron Schille
D
Stony Plain Flyers   Stony Plain Flyers
West Division
6
Logan Schmautz (NR)
S
Leduc Co-op Riggers   Leduc Co-op Riggers
East Division
7
Eric Schmidt
D
Spruce Grove Regals   Spruce Grove Regals
West Division
8
Nicholas Schmidt
D
Spruce Grove Regals   Spruce Grove Regals
West Division
9
Riley Schmidt (NR)
S
Fort Sask Hawks   Fort Sask Hawks
East Division
10
Jacob Schnack
F
Beverly Warriors   Beverly Warriors
West Division
11
Tyler Schnirer
S
St. Albert Merchants   St. Albert Merchants
West Division
12
Forfeit Scorer
S
Spruce Grove Regals   Spruce Grove Regals
West Division
13
Troy Seeney (nr)
F
Wetaskiwin Icemen   Wetaskiwin Icemen
East Division
14
Troy Segin
6A Coach
North Edmonton Red Wings   North Edmonton Red Wings
West Division
15
Ryan Shimizu (NR)
S
Edmonton Royals   Edmonton Royals
East Division
16
Mason Shukulak
S
Edmonton Royals   Edmonton Royals
East Division
17
Carter Sieben
F
Beverly Warriors   Beverly Warriors
West Division
18
Landon  Siegle
F
Wetaskiwin Icemen   Wetaskiwin Icemen
East Division
19
Jake Simanton (AP)
F
Wetaskiwin Icemen   Wetaskiwin Icemen
East Division
20
Jennifer Simons
7Trainer
Leduc Co-op Riggers   Leduc Co-op Riggers
East Division
21
Easton Simpson
F
Sherwood Park Knights   Sherwood Park Knights
East Division
22
Nathan Simpson
F
Spruce Grove Regals   Spruce Grove Regals
West Division
23
Brian Sinnicks
S
Leduc Co-op Riggers   Leduc Co-op Riggers
East Division
24
Blake Sitler (AP)
S
Sherwood Park Knights   Sherwood Park Knights
East Division
25
B.J.. Smith
6A Coach
St. Albert Merchants   St. Albert Merchants
West Division
26
Branden Smith
D
Stony Plain Flyers   Stony Plain Flyers
West Division
27
Evan Smith
F
North Edmonton Red Wings   North Edmonton Red Wings
West Division
28
Noah Smith
G
Strathcona Bruins   Strathcona Bruins
East Division
29
Tyler Smith
S
Leduc Co-op Riggers   Leduc Co-op Riggers
East Division
30
Jack Snider
D
Fort Sask Hawks   Fort Sask Hawks
East Division
31
Tyler  Sonnichsen
D
Morinville Jets   Morinville Jets
West Division
32
Daniel Spatafora (NR)
S
St. Albert Merchants   St. Albert Merchants
West Division
33
Ryan Spence
S
Beverly Warriors   Beverly Warriors
West Division
34
Sam Stampe
F
North Edmonton Red Wings   North Edmonton Red Wings
West Division
35
Darren Stang
6A Coach
Morinville Jets   Morinville Jets
West Division
36
Everett Stang
F
Edmonton Mustangs   Edmonton Mustangs
West Division
37
Brett Stashko (AP)
F
Wetaskiwin Icemen   Wetaskiwin Icemen
East Division
38
Tanner Stawnichy "A"
F
North Edmonton Red Wings   North Edmonton Red Wings
West Division
39
Iver Steffes (AP)
S
Spruce Grove Regals   Spruce Grove Regals
West Division
40
Ty Steinbring
G
Edmonton Royals   Edmonton Royals
East Division
41
Eric Stensrud
S
Spruce Grove Regals   Spruce Grove Regals
West Division
42
Paul Stewart
7Trainer
North Edmonton Red Wings   North Edmonton Red Wings
West Division
43
Brett Stewart (AP)
S
Spruce Grove Regals   Spruce Grove Regals
West Division
44
Bryce Stilborn
S
Fort Sask Hawks   Fort Sask Hawks
East Division
45
Elliott Struss (AP)
S
Spruce Grove Regals   Spruce Grove Regals
West Division
46
Bryce Sturm
S
St. Albert Merchants   St. Albert Merchants
West Division
47
Spencer Suecroft
S
Fort Sask Hawks   Fort Sask Hawks
East Division
48
Garrett Sutherland
F
Spruce Grove Regals   Spruce Grove Regals
West Division
49
Brayden Switner
6A Coach
Edmonton Mustangs   Edmonton Mustangs
West Division
50
John Syroviak
6A Coach
Edmonton Royals   Edmonton Royals
East Division



View this page in printer friendly format.


East Division
No Games Scheduled

West Division
No Games Scheduled



| Home | 2019 Playoffs | Teams | Mission | Overall Standings | Special Teams | Player Search | Suspensions | CJHL History | Arena Maps | Playoff Format | Champions | All-Star Game | Playoff Achives | Links | Contact Us | Photo Gallery | Player Awards |

All content contained on this website is copyright © 2019 Sportzone Internet Services and Capital Junior Hockey League
Website Design and Development by Sportzone's Sports League Software