Wednesday, November 13, 2019
» News

» Home

» Officials Report

» Teams

» Mission

» Overall Standings

» Special Teams

» Player Search

» Suspensions

» CJHL History

» Arena Maps

» Playoff Format

» Champions

» All-Star Game

» Playoff Achives

» Links

» Contact Us

» Photo Gallery

» Player Awards

 
Who will finish 1st in the Pacific Div. in 2017-18?
Ducks
Coyotes
Flames
Oilers
Kings
Sharks
Canucks
Knights

 
Click Here for more Information.
Untitled Document
Search By Name:
Players By Last Name
A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z

No
Player Name
Pos
Team
1
Luke Hall
G
Morinville Jets   Morinville Jets
West Division
2
Kaleb Ham
S
Fort Sask Hawks   Fort Sask Hawks
East Division
3
Seth Hanna
G
Edmonton Royals   Edmonton Royals
East Division
4
Branson Harden
D
Wetaskiwin Icemen   Wetaskiwin Icemen
East Division
5
Josh Harden (AP)
D
Wetaskiwin Icemen   Wetaskiwin Icemen
East Division
6
Branson Harden (NR)
S
Leduc Co-op Riggers   Leduc Co-op Riggers
East Division
7
Jacob Harder
F
Sherwood Park Knights   Sherwood Park Knights
East Division
8
Glen Harrison
6A Coach
Morinville Jets   Morinville Jets
West Division
9
Ron Harrison
9Manager
North Edmonton Red Wings   North Edmonton Red Wings
West Division
10
Brady Harroun (AP)
S
St. Albert Merchants   St. Albert Merchants
West Division
11
Darian Hartley (NR)
S
Leduc Co-op Riggers   Leduc Co-op Riggers
East Division
12
Rob Hartnell
1GM / Coach
Wetaskiwin Icemen   Wetaskiwin Icemen
East Division
13
Laine Hartwell (NR)
G
Strathcona Bruins   Strathcona Bruins
East Division
14
Carter Hassen
S
Leduc Co-op Riggers   Leduc Co-op Riggers
East Division
15
Justin Haukenfrers "A"
F
Beverly Warriors   Beverly Warriors
West Division
16
Jayce Hawtin (AP)
S
Beaumont Chiefs   Beaumont Chiefs
East Division
17
Kaleb Haydon (AP)
S
Beverly Warriors   Beverly Warriors
West Division
18
John Hayes
1GM / Coach
Strathcona Bruins   Strathcona Bruins
East Division
19
Karen Heacock
1General Manage
Spruce Grove Regals   Spruce Grove Regals
West Division
20
Kevin Hebert-Tomalty
6A Coach
Beaumont Chiefs   Beaumont Chiefs
East Division
21
Peyton Heggie (ap)
S
Edmonton Mustangs   Edmonton Mustangs
West Division
22
Scott Henderson
4Head Coach
Edmonton Royals   Edmonton Royals
East Division
23
Casandra Herbert
7Trainer
Beverly Warriors   Beverly Warriors
West Division
24
Marc Hermanns
6A Coach
Fort Sask Hawks   Fort Sask Hawks
East Division
25
Chance Herrington
F
Strathcona Bruins   Strathcona Bruins
East Division
26
Grayson Hesselbarth (NR)
F
Stony Plain Flyers   Stony Plain Flyers
West Division
27
David Hewko
7Trainer
Wetaskiwin Icemen   Wetaskiwin Icemen
East Division
28
Darian Hewson (AP)
F
Beverly Warriors   Beverly Warriors
West Division
29
Jacob Hiemstra
S
Spruce Grove Regals   Spruce Grove Regals
West Division
30
Jerry Hills
9Manager
Morinville Jets   Morinville Jets
West Division
31
Kyle Hockely
6A Coach
Strathcona Bruins   Strathcona Bruins
East Division
32
Alyson Hodgson
7Trainer
Morinville Jets   Morinville Jets
West Division
33
Darryl Hodgson
6A Coach
Spruce Grove Regals   Spruce Grove Regals
West Division
34
Tyler Hoekstra (NLWT)
F
Beverly Warriors   Beverly Warriors
West Division
35
Adam Holowach
G
Beverly Warriors   Beverly Warriors
West Division
36
Adam Holowaychuk
S
Strathcona Bruins   Strathcona Bruins
East Division
37
Matt Holzer
S
St. Albert Merchants   St. Albert Merchants
West Division
38
Samantha Hooke
7Trainer
Edmonton Mustangs   Edmonton Mustangs
West Division
39
Rhyse Hoover
D
Edmonton Mustangs   Edmonton Mustangs
West Division
40
Kade Hopfe (NR)
S
Spruce Grove Regals   Spruce Grove Regals
West Division
41
Dustin Huebert
F
Sherwood Park Knights   Sherwood Park Knights
East Division
42
Carter Huebner
4Head Coach
Leduc Co-op Riggers   Leduc Co-op Riggers
East Division
43
Dakota Huebner
S
Leduc Co-op Riggers   Leduc Co-op Riggers
East Division
44
Parker Huebner
S
Leduc Co-op Riggers   Leduc Co-op Riggers
East Division
45
Calum Humble (AP)
G
Wetaskiwin Icemen   Wetaskiwin Icemen
East Division
46
Kale Hurlburt (AP)
F
Wetaskiwin Icemen   Wetaskiwin Icemen
East Division
47
Carson Hutchings (AP)
F
Wetaskiwin Icemen   Wetaskiwin Icemen
East Division
48
Spencer Hutson
G
Spruce Grove Regals   Spruce Grove Regals
West Division
49
Lukas Hyska (NR)
S
Strathcona Bruins   Strathcona Bruins
East Division



View this page in printer friendly format.


East Division
at
8:00 PM  -   B.Hunter

West Division
at
8:00 PM  -   B.Hunter
at
8:00 PM  -   Clare-A
at
8:00 PM  -   London



| News | Home | Officials Report | Teams | Mission | Overall Standings | Special Teams | Player Search | Suspensions | CJHL History | Arena Maps | Playoff Format | Champions | All-Star Game | Playoff Achives | Links | Contact Us | Photo Gallery | Player Awards |

All content contained on this website is copyright © 2019 Sportzone Internet Services and Capital Junior Hockey League
Website Design and Development by Sportzone's Sports League Software